FAQ Hosting Serwery

Przy wyborze serwera nie patrz tylko na GB. W Endor.pl masz w porównaniu z innymi: bezpłatne przeniesienie strony i poczty od innego operatora, dowolną ilość plików na ftp, dowolną wielkość bazy danych bazę danych sql, dowolną ilość kont e-mail, aż 150 jednoczesnych połączeń do Twojej poczty, możliwość samodzielnego ustawiania dla każdego konta e-mail osobnej polityki filtra antyspamowego, możliwość samodzielnego ustawienia tworzenia kopii zapasowych oraz ich odtwarzania i pobierania przez ftp, darmową instalację zakupionego u nas certyfikatu ssl ...
Zastanów się ile zajmuje miejsca Twoja strona, ile masz lub planujesz kont e-mail, w ilu domenach są lub będą konta e-mail oraz czy Twoja strona generuje lub będzie generować dużo ruchu. Mając tę wiedzę Możesz zdecydować się na:
Serwer100 - jedna domena pocztowa, w sumie 5GB miejsca, dowolna ilość domen www, 1 ftp i 1 baza sql - idealnie na początek dla strony prywatnej lub firmowej
Serwer200 - 5 domen pocztowych, w sumie 20GB miejsca, dowolna ilość domen www, 5 ftp i 5 baz sql - idealnie dla kliku stron i pocztę w kilku domenach, lub w jednej domenie ale z większą ilością skrzynek e-mail lub większą pojemnością kilku skrzynek e-mail br> Serwer300 - dowolna ilość domen pocztowych, w sumie 50GB miejsca, dowolna ilość domen www, 20 ftp i 20 baz sql, brak limitu transferu - idealnie na sklep internetowy lub blog, dużą ilość skrzynek e-mail lub kilki skrzynek po kilka GB
Serwer600 - dowolna ilość domen pocztowych, w sumie 150GB miejsca, dowolna ilość domen www, dowolna ilość ftp i dowolna ilość baz sql, brak limitu transferu - idealnie przy zapotrzebowaniu na dużo miejsca zarówno na pocztę jak i stronę www, także w przypadku dużej ilości drobnych stron www lub dużej liczby kont e-mail np: 200
Automatyczna kopia zapasowa /nie musisz sam robić kopii nasz system wykona to za Ciebie/
Dodatkowa pojemność na kopię zapasową - serwer 40GB to tak naprawdę serwer 80GB (40GB ma pliki i 40GB na kopię)
Bezpłatnie zainstalujemy na vps_ie dowolne wybrane i przekazane nam oprogramowanie. Jak nie wiesz jak administrować takim serwerem możesz używać naszego panelu do zarządzania z poziomu przeglądarki.
Kupując u nas serwer i certyfikat ssl masz jego pełną instalację bezpłatnie
Tak, nie ma potrzeby widzenia się z nami :). Zadzwoń lub napisz i podaj co Cie interesuje, podaj dane do faktury, e-mail i telefon kontaktowy. Skonfigurujemy usługę według zlecenia i przekażemy dane dostępowe. Niezależnie od miejsca pobytu możesz zamawiać oraz korzystać z naszych usług.
Płatności dokonujemy na nasze konto bankowe przelewem za podstawie faktury pro-forma która zostanie wysłana na podany kontaktowy adres e-mail. Końcowa faktura vat zostanie wystawiona z datą wpływu pieniędzy na nasze konto i wysłana w załączniku e-mailem lub listem tradycyjnym według Państwa decyzji.
Na około miesiąc przed datą wygaśnięcia usługi dostaniesz na podany kontaktowy adres e-mail fakturę pro-forma oraz przypomnienie o wygasającej usłudze. Nie musisz zatem zapamiętywać dat i kwot, przypomnienie zostanie do Ciebie wysłane.
Proponujemy obniżanie cen za usługi nawet do 0 zł za sprowadzanie do nas Klientów na serwery. Zaproponuj znajomym, rodzinie lub klientom nasze usługi. Wybierając Serwer300 lub serwer600 i zostając z nami na kolejne lata możesz również liczyć na zniżki za usługę, pod warunkiem że ruch na Serwerze300 nie przekracza 30GB miesięcznie, a na Serwerze600 60GB miesięcznie.
Wszelkie hasła można zmieniać z poziomu panelu administracyjnego http://panel.endor.pl (po zmianie hasła proszę odczekać około 60s aż zmiana się aktywuje)lub można przysłać e-mail na info@endor.pl z adresu e-mail podanego jako kontaktowy dla danej usługi i my dokonamy takiej zmiany. Nie ma możliwości zmiany hasła, czy podania hasła przez telefon ze względów bezpieczeństa.
Ogólna zasada konfiguracji:
serwer poczty wychodzącej [SMTP]: mail.nazwadomeny
serwer poczty przychodzącej [POP3]: mail.nazwadomeny
nazwa konta i adres e-mail: (pełny adres e-mail np: biuro@nazwadomeny)
opcja "serwer wymaga uwierzytelnienia" zawsze zaznaczona
porty:
port SMTP zwykły lub TLS: 25 lub 587
port SMTP Secure (SSMTP) SSL: 465
port POP3 zwykły: 110 / SSL: 995
port IMAP zwykły: 143 / SSL 993
Szczegóły konfiguracji znajdziesz w dziale POMOC
Załączniki .exe są automatycznie blokowane i uznawane za potencjalnie niebezpieczne. Aby przesłać załącznik .exe należy spakować plik do formatu .rar i tak spakowany plik można przesłać e-mailem. Zawsze też proszę pamiętać o możliwość przesyłania plików przy użyciu ftp. Jest to szczególnie pomocne przy dużych plikach.